Partnerid

Eesti mereinstituut (EMI)/Tartu ülikool (UTartu) on juhtiv multidistsiplinaarne mereuuringute keskus.

Maailmatasemel teadlased ning tipptehnoloogia võimalab mereinstituudil uurida Läänemere ökosusteemide funktsioneerimist ning pakkuda teaduspõhist informatsiooni mereressursside kasutamise ja merekeskkonna kaitse küsimuste lahendamisel. Mereinstituudi missiooniks on parandada merekeskkonna kaitset ja tagada mereressursside jätkusuutlik kasutamine.

Mereinstituut on loodud 3. märtsil 1992. aastal ühendades omavahel Eesti Kalandusinstituudi ja Eesti Teaduste Akadeemia mereuuringute osakonna. 1996. aastal ühineti Eesti keskkonnaministeriumiga ning 2001. aastast alates on mereinstituut Taru Ülikooli osa.
https://mereinstituut.ut.ee
Eelarve: 330 000
Anneliis Peterson anneliis.peterson@ut.ee
Jonne Kotta jonne@sea.ee

tartu_ylikool-logo.png

Eesti Keskkonnaministeeriumi (EME) vastutab Eesti keskkonnaalase juriidilise raamistiku, keskkonnakaitse ja -kasutuse haldamise ning loodusväärtuste ja -varade üle arvestuse pidamise eest.

Eesti Keskkonnaministeeriumi missiooniks on luua tingimused, mis tagaks, et praegused ja tulevad põlved saaksid elada rikkas ja mitmekesisest loodusest übritsetud keskkonnas ning kasutada looduse poolt pakutavaid hüvesid jätkusuutlikult. Keskkonnaministeerium on mitmete keskonnakaitse ja -järelvalvega tegelevate programmide strateegline koordinaator.
https://www.envir.ee/en
Eelarve: 25 556
Agnes Unnuk agnes.unnuk@envir.ee

kem_logo_eng.png

ASSOTSEERUNUD PARTNERID

Soome keskkonnainstituut (Suomen ympäristökeskus; SYKE) on Soome Keskkonnaministeeriumile alluv teaduskeskus, mis koondab nii teadusuuringud kui laiema keskkonna-alase ekspertiisi.

SYKE põhiline fookus on suunatud keskkonnamuutustest tingitud ilmingute hindamisele ja nende vähendamisele. SYKE on varem osalenud kolmepoolses koostööprogrammis Soome lahe piirkonnas, mille käigus on uuritud bioloogilist mitmekesisust, inimmõju merekeskkonnale ja lahendatud mereruumi planeerimisega seotud küsimusi. SYKE ekspertide osalemine ADRIENNE projektis edendab teadustulemuste kommunikatsiooni ning suurendab projekti üldist nähtavust.
https://www.syke.fi/en
Kirsi Kostamo kirsi.kostamo@ymparisto.fi

syke_lpgo

Kotka mereuuringute keskuse (Meriturvallisuuden ja -liikenteen tutkimusyhdistys; KMRC) eesmärgiks on hõlbustada teaduse ja üldsuse vahelist kööstood fokusseerides sellele, kuidas teoreetilisi teadmisi praktikas rakendada.

KMRC koondab endasse nelja Soome ülikooli teadlased mere transpordi, logistika, ohutuse ja keskkonnamõjude valdkonnast. KMRC suhtleb pidevalt erasektoriga, ülikoolidega ja teadusasutustega regionaalsel, riiklikul ja rahvusvahelisel tasandil. Praktilised väljundid, mis tuginevad teaduslikele printsiipidele suurendavad meremajanduse tootlikkust, vähendavad transpordialast keskkonnamõju ning pakuvad säästlikke ja nutikaid lahendusi keskonnaalaste probleemide seljatamiseks.

https://merikotka.fi/
Anna Kiiski anna.kiiski@merikotka.fi

merikotka-line-logo-2.jpg

Projekti ADRIENNE+ (ER188) kaasrahastab Euroopa Liit Euroopa naabrusinstrumendi raames.

Veebileht valmis Euroopa Liidu rahalise abiga. Selle sisu eest vastutab ainuisikuliselt Tartu Ülikool ning selles kajastatu ei peegelda mingil juhul Programmi ega Euroopa Liidu seisukohti. REGIO peadirektoraat: https://ec.europa.eu/regional_policy/

Co-funded by the European Union

Eestipoolne kaasfinantseerija Keskkonnainvesteeringute Keskus

KIK

Lisainfo

Euroopa naabruspoliitika ja laienemisläbirääkimiste peadirektoraat – kuni 31. dets 2019:https://ec.europa.eu/neighbourhood-enlargement/neighbourhood/cross-border-cooperation_en
Euroopa Komisjoni regionaal- ja linnapoliitika peadirektoraat – alates 1. jaanuar 2020: https://ec.europa.eu/regional_policy/en
Venemaa Föderatsiooni Majandusarengu ministeerium: http://economy.gov.ru/minec/activity/sections/mps/programs/
Eesti Vabariigi Rahandusministeerium: https://www.rahandusministeerium.ee/et/interreg